Viena veca kundze ieintriģēja visus kaimiņus. Kāds redzēja, kā viņa pavasarī paprikas bedrītēs iemeta kādu pulveri. Mēslojums? Kaimiņi bija neizpratnē, bet noslēpums bija vienkāršs. Kad viņi ieraudzīja, kādu paprikas ražu ievāca viltīgā vecmāmiņa, visi bija pārsteigti. Vecmāmiņas galvenā viltība bija barošana, kas neko nemaksāja.
Es jums pastāstīšu, ar ko un kad barot papriku, lai iegūtu bagātīgu ražu bez jebkādām ķimikālijām.
Stādu barošana
Daudzi uzskata, ka stādus nav nepieciešams barot, jo stāds barības vielas uzņem no sēklas. Taču, ja vēlaties iegūt spēcīgu dēstu, lai iegūtu bagātīgu ražu, barošana ir nepieciešama. Pirmo reizi stādus baro dažas dienas pēc novākšanas. Pēc tam tos baro ar intervālu 10 dienas. Koksnes pelni papildina papriku stādus ar kāliju, magniju, dzelzi, boru, fosforu un citiem mikroelementiem. Pelnus var vienkārši izkaisīt ap augiem, un, laistot ar ūdeni, tie nonāks līdz saknēm. Pelnu granulas var iestrādāt augsnē, sējot sēklas.
Jūs varat pagatavot pelnu šķīdumu laistīšanai. Izšķīdiniet 3 ēdamkarotes pelnu ar 1 litru ūdens un pēc vajadzības aplejiet. Pelni aizsargā arī pret puvi, kas ir svarīgi stādiem. Vienreizēja stādu laistīšana ar raugu nodrošinās paprikai vēl nebijušu augšanu. Īpaši noderīga šāda barība ir novājinātiem augiem, kas stiepjas ar gaismas trūkumu. Sagatavojiet šķīdumu šādi: 3 litru burkā ielejiet siltu ūdeni, pievienojiet 1 ēdamkaroti cukura un 30 g rauga. Labāk ņemt nevis sausu, bet svaigu raugu, tas ir noderīgāks. Raugu ieperina 24 stundas, pēc tam atšķaida ar ūdeni 1:1 un laista stingri zem saknes. Ar šo šķīdumu nedrīkst izsmidzināt.
Olu čaumalas piesātina papriku ar kalciju, stiprina dzinumus un novērš virsotnes puvi. Jāņem 3 litri verdoša ūdens, jāielej stikla burkā, kas līdz pusei piepildīta ar olu čaumalām. Ielej čaumalas 5 dienas, pēc tam pārkāš un pēc vajadzības aplej ar ūdeni. Sīpolu čaumalu novārījumu piparu stādus laista reizi nedēļā. Šis novārījums pasargā no “melnās kājas” un citām sēnīšu kaitēm. 1 glāzi lobiņu pārlej ar 1 litru verdoša ūdens un iztur 3 dienas. Lietot pēc vajadzības.
Lasi vēl: Kāpēc pieredzējuši pavāri, vārot kartupeļus, ūdenim pievieno etiķi
Lai pasargātu no zirnekļa ērcēm, var pagatavot joda šķīdumu. Ņem 1 ēdamkaroti sodas 0,5 litros ūdens, pievieno 3 pilienus joda un apsmidzina inficētos augus. Reizi divās nedēļās stādus ir lietderīgi apsmidzināt ar piena un joda maisījumu. Tas pasargā augus no sēnītes un baro tos, padarot spēcīgus un veselīgus. Uz 0,5 litriem piena ar tauku saturu 2,5 g/l uzpiliniet 5 pilienus joda. Apsmidzināt tikai augus, augsni labāk apklāt, lai piens nenokļūtu uz tās virsmas un neizraisītu rūgšanu.
Šķir otru lapu, lai lasītu turpinājumu….
Tevi noteikti interesēs
- Īstas ziemas vairs nebūs -meteorologs pastāstīja, kāds būs janvāris un februārisby Sandra Ločmele
- Komponists Raimonds Pauls dzimšanas dienā saņēmis arī kādu pavisam negaidītu zvanuby Laura Blūma
- Tagad mati stāvus ceļas, to iedomājoties! Aktrise Zane Daudziņa atklāj, kādu samaksu savulaik viņa saņēmusi kā jaunā aktriseby Laura Blūma